10 prostych sposobów na ogrywanie bukmachera

Na pewno zastanawiałeś się nie raz, jak obstawiać zakłady bukmacherskie żeby wygrać Zakłady bukmacherskie ze swej natury są ryzykownym sposobem na wypełnienie Twojego wolnego czasu, a nawet sposobem zarabiania pieniędzy. Natomiast jeśli obstawiamy rozsądnie, może to być zabawny i ekscytujący dodatek do oglądania sportu.

  • Jak najlepiej wykorzystać swój zakład?
  • Jak poruszać się w swiecie bukmacherów?
  • Czy istnieje prosty sposób na ogranie bukmacherów? 

Pamietaj że powiedzenie „zasady są po to, aby je łamać” w przypadku typowania zakładów sportowych jest nie na miejscu.

Systemy bukmacherskie w 10 prostych trikach

Przede wszystkim w bukmacherce chodzi o znalezienie jak najlepszego kursu na interesujące nas zdarzenie. Niezależnie od tego, czy typujesz rekraacyjnie, wybrane ligi czy dyscypliny sportowe, musisz trzymac się dziecięciu podstawowych zasad obstawiania,. Ten swoisty dekalog bukmacherski został stworzony przez doświadczonych typerów w zakładach sportowych.

1. Poznaj dyscyplinę sportu, którą zamierzasz obstawiać

Typuj tylko takie zdarzenia sportowe, na których się znasz. Nie obstawiaj trzeciej ligi hiszpańskiej tylko dlatego, że kurs na gospodarza, który w nazwie ma Real, jest niezwykle atrakcyjny ale znasz piłkarzy żadnej z drużyn. Nie obstawiaj też wygranej maratończyka z Kenii na Olimpiadzie, jeśli nie śledzisz tej dyscypliny, ale słyszałeś, że kenijczycy zawsze wygrywają.

W analizowaniu nie chodzi o to czy zespół wygrał kilka ostatnich meczy, ale czy wystawi tych samych zawodników i jaką ma taktykę na obecne spotkanie. Może następny mecz jest ważniejszy i trener postanowi oszczędzić podstawowych zawodników, wystawiając rezerwowych. Wiele szczegółów decyduje o zwycięstwie twojego zakładu. Kontuzje, żółte i czerwone kartki, ewentualne kary nałożone na zespół oraz czy zawodnicy nie są skłóceni z trenerem, miedzy sobą mają ogromne znaczenie i Twoim zadaniem będzie sprawdzenie wszystkie te aspekty.

2. Faworyt nie zawsze wygra

Wydaje się to oczywiste, ale nie dla początkującego typera, który widzi już oczami wyobraźni, prosty sposób na powiększenie swojego budżetu o 10 procent.

Chcesz przykład? Gdy Rafael Nadal przegrał z Fabio Fognini turnieju Barcelona Open w kwietniu 2015 r., bukmacherzy stawiali Nadal’a w roli faworyta z kursem 1/10. Bukmacherzy przeoczyli jednak, że Fognini pokonał Nadala na korcie z ceglaną mączkę zaledwie kilka miesięcy wcześniej w Rio De Janeiro. Za każdą postawioną złotówką, ewentualna kwota wygranej wynosiła 1 zł i 10 groszy. Czy taki zakład ma sens? Czy Ty, dla jednej złotówki, postawiłbyś 10 złotych? Być może w ofercie bukmachera znajduje się wiele bardziej wartościowych zakładów.

3. Nie trzymaj się tylko jednego bukmachera

Nie trzymaj się jednego bukmachera, bo jest to nie opłacalne! Wiele osób popełnia ten błąd i przywiązuję się do jednego bukmachera! Nie patrz na to w ten sposób! Zarobek z gry traktuj jak biznes i rób tak, żeby jak najwięcej zarobić! Nwet jeśli typowanie traktujesz jako hobby.

Posiadanie konta u kilku bukmacherów nie jest zabronione. Dzięki temu możesz przebierać w ofertach i skuteczniej analizować rynek pod kątem interesującego zakładu. Pamietaj, że nawet drobna różnica w kursach może znacząco wpłynąć na kurs ogólny twojego zakładu akumulowanego (AKO)

4. Darmowy zakład czyli freebet

Któż by ie chciał w zakładach wygrać całkiem sporo, a w razie przegranej nie traci kompletnie nic? Freebet jest własnie takim zakładem. Jednak granie freebetami po niskich kursach jest zupełnie nieopłacalne. Teoretycznie – dysponując dwoma Freebetami (oba w wysokości stu złotych) i stawiając je łącznie przy kursie wynoszącym 1,10 PLN… można otrzymać zysk rzędu co najwyżej dwudziestu złotych. Co ważne, stawki Freebetów tak, czy inaczej, zostaną wówczas zabrane.
Zbliżmy się więc do naprawdę optymalnego wykorzystania Freebetów – załóżmy, że te same Freebety o w/w wartości postawimy po kursie 1,85 zł (szanse powodzenia wynoszą około 50%) – wtedy ewentualny zysk może wynieść nawet osiemdziesiąć pięć złotych. Znacznie lepiej, prawda?

5. Informacja to najcenniejszy towar na rynku

Mówi się, że bukmacher generalnie wie lepiej. I że najszybciej reaguje na wydarzenia. W Ameryce Południowej mecze są co 2-3 dni, gra się w lidze, w pucharach. Bardzo często się zdarza, że jakiś zespół w takim krajowym pucharze wystawia rezerwy, choć generalnie tak jest na całym świecie. Dlatego też warto śledzić specjalistyczne fora lub ostatnio polularne Fan Pajdże. Informacje, że jakąś drużynę zdziesiątkowała choroba, lub szybki news na godzinę przed meczem o tym iż w jednym zespole zabraknie np. trzech kluczowych piłkarzy. Takie informację są bezcenne dla każdego „typersa”.

6. Czy warto grać na żywo – Live

Zakład to zakład, jednak gra LIVE (na żywo) to zupełnie inny rodzaj typowania u bukmachera. Początkujący typer może więcej stracić niż zyskać na zakładach na spotkania już trwające. W obstawianiu zakładów na żywo potrzebne jest spore doświadczenie, które pozwoli uniknąć kosztownych błędów. Chęć odegrania się za porażkę w zakładach na żywo jest o wiele razy wyższa niż w przypadku zakładów przedmeczowych. Często zdarza się, że po przegraniu pojedynczyego zakładu, od razu pojawia się myśl, aby odrobić straty i zagranie zdarzenie za podwójną stawkę. Typowanie w emocjach to najszybsza droga do bankrutctwa.

7. Upewnij się, że rozumiesz rynki

Częstym błędem jest mylenie zakładu HT/FT (half time / full time) z wygraniem obu połów przez wybraną drużynę. W zakładach HT/FT określasz po prostu wynik meczu w pierwszej i drugiej połowie, przy czym gole strzelone w pierwszej połowie liczą się również w drugiej. Na przykład jeśli zagrałeś 1/1 i twoja drużyna wygrałą pierwszą połowę 1:0, to w drugiej musi utrzymać ten wynik czyli druga połowa może zakończyć się remisem, aby zakład pozostał ważny.

8. Nie zakładaj się sercem ale rozumem

Bukmacherzy lubią graczy obstawiających zakłady na drużyny, którym kibicują. Dlatego też bywają ich sponsorami. Obstawianie wyników sowjej ulubionej drużynie lub zawosnikówi to nie jest dobra metoda typowania. Często kierując się sercem nie jesteśmy krytyczni i nie dostrzegamy faktów przemawiających za tym, że nasza drużyna nie wygra. W zakładach należy kierować się rozsądkiem i matematycznym podejściem, bo kursy to nic innego jak wartość prawdopodobieństwa określona w liczbie dziesiętnej.

Podobnie unikaj ważnych wydarzeń, takich jak gry derby. Nieprzewidywalny element jest powiększony, ponieważ w grę wchodzą typowe, ludzkie emocje, a gracze mogą ponieść się tym emocjom, honorem czy też lokalnym patryjotyzmem.

Jeśli jednak musisz postawić na te wydarzenia, rozważyć inne rynki. Prawdopodobnie drużyna gospodarzy nie pokona  liderów tabeli, ale czy mogą osiągnąć inny cel, np. pokonają bramkarza drużyny przyjezdnej? Typ na zakład, że obie drużyny zdobędą bramki, może być tym wybadku najrozsądniejszy.

9. Wybierz odpowiednią stawkę

Niezwykle ważne w systemie na bukmachera są również stawki. Musisz zastanowić się jaki procent budżetu (ogólnego) będziesz przeznaczał na pojedynczy kupon. Jest to jeden z głównych powodów, dla którego systemu na bukmachera większości graczy zawodzą. Ponieważ grają oni za zbyt wysoki procent swojego kapitału i w razie nieszczęśliwej passy złych typów, szybko bankrutują, stawiając ryzykowne zakłady, żeby szybko się odegrać.
Stawki w sposobie na bukmachera muszą mieć swój logiczny, przemyślany ciąg. Są one elementem każdego profesjonalnego systemu bukmacherskiego, bowiem należy zaplanować jakie stawki będzie się grało w kolejnych typach.

10. Graj w mało popularne zakłady

Bukmacherzy starają się oferować coraz to nowe sposoby, abyśmy przekazali im swoje pieniądze, dlatego też stale poszerzają listę sportów i rynków w swojej ofercie. Może to spowodować, że analitycy bukmachera mogą przeszacować swoje kursy.

Jeśli zrobisz dobrą analizę zauważysz, że inne zakłady oferują lepszą wartość dodaną na innych rynkach w ofercie bukmachera. Nie graj typów, które grają wszyscy. Na pewno na nich nie zarobisz, bo nie ma w nich przeszacowanych kursów. One już dawno spadły i obecnie są nie warte twoich pieniędzy.

Bądź SMART

W Angli, ojczyźnie zakładów bukmacherskich, cechy idealnego gracza bukmacherskiego, zawarto w jednym krótkim wyrazie, czyli SMART (w języku polskim ktoś mądry, sprytny, błyskotliwy, rozgarnięty)

S – specific – ang. konkretny ; M – measurable – ang. wymierny; A – achievable – ang. osiągalny; R – realistic – ang. realny; T – timed – ang. czasowy, skoordynowany

Gdyby obstawianie zakładów sportowych było proste, bukmacherzy już dawno zerwaliby z  tym biznesem a wszyscy typujący byli milionerami.

Pamiętaj że hazard może uzależniać. Zakłady wzajemne sa dostępne tylko dla osób, które ukończyły 18 lat, a za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Comments are closed.