Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik — młody, szalenie utalentowany i przede wszystkim uwielbiany przez kibiców napastnik polskiej reprezentacji piłki nożnej jest piłkarzem, który ze sportem związany jest od wczesnych lat dzieciństwa. Błyskawiczna kariera nie jest wytworem medialnych doniesień, ale efektem wielkiego talentu i zdolności zawodnika.

Początki

Arkadiusz Milik rodził się 28 lutego 1990 roku w Tychach w województwie śląskim. Jako pierwszy jego wrodzony talent do piłki nożnej dostrzegł ojciec Milika, który zapisał go do klubu sportowego. Jako 6- letni chłopiec, Arkadiusz Milik rozpoczął swoją karierę piłkarską. Swoje pierwsze kroki stawiał w klubie Rozwój Katowice. Od początku pełnił funkcję napastnika.

16- Letni Milik nie dał się nie zauważyć i jako jeden z nielicznych zawodników został zaproszony na tzw. testy do klubów: Górnik Zabrze, Legia Warszawa oraz do angielskiego Reading. Pierwsze rozegrane mecze odkryły wielki talent, a selekcjonerzy wyłaniający http://legalnybukmacher.com/legalni-bukmacherzy-bonusy-promocje/ przyszłe gwiazdy polskiej piłki postawili na jego rozwój.
Sezon wiosenny piłkarz spędził jednak w Rozwoju Katowice, rozgrywając 10 meczów i zdobywając 4 bramki.

W 2011 roku piłkarz trafił na stałe do Górnika i to właśnie pod tym szyldem wkroczył na boiska Ekstraklasy. Podpisany na 5 lat kontrakt otworzył mu drogę do zawrotnej kariery. W barwach Górnika Milik zadebiutował 31 lipca 2011 i od razu zabłysnął brawurową asystą przy bramce Olkowskiego. Pierwsza zdobyta bramka dla Górnika Zabrze miała miejsce 1 kwietnia 2012 roku, kiedy to podejmowano Koronę Kielce. Co istotne, w tym spotkaniu Milik pokazał swoje pełne możliwości strzeleckie aż dwukrotnie, podrywając kibiców z krzeseł, a trenerów wprawiając w niekłamany zachwyt.

Kariera pełna tempa

Liga Mistrzów poznała tyszanina pod koniec 2012 roku (17.12.2012 r.), kiedy to podpisała on swój pierwszy, zagraniczny kontrakt z Bayerem Leverkusen. Kontrakt opiewał na 2,5 miliona euro i został podpisany na 5,5 lat. Pierwszy mecz otwierający tę część kariery zawodnika został rozegrany 3 lutego 2013 roku. Bayern Leverkusen rozgrywał mecz z Borussią Dortmund, a piłkarz wszedł na boisko w 87. minucie spotkania. Od tego czasu wystąpił on w pięciu kolejnych spotkaniach. Na uwagę zasługuje mecz z TSG 1899 Hoffenheim, podczas którego Arkadiusz Milik zaliczył brawurową asystę przy bramce Reinartza. Koniec rozgrywek to aż 5 kluczowych goli w 4 rozgrywkach, które pozwoliły drużynie Milika utrzymać się w lidze.

Pierwszy sezon (2012 – 2013) Milik grał w barwach FC Augsburg. Jako wypożyczony zawodnik (od 30.08.2013 r.) rozegrał aż osiemnaście spotkań. Pierwsze spotkanie z tą drużyną Arkadiusz Milik rozegrał 30 września. Ten sezon to dla piłkarza aż 20 wystąpień i 2 bramki.

Jego niebywałe umiejętności zostały dostrzeżone także przez Ajax Amsterdam, który przez kolejny sezon korzystał z jego talentu. Dostrzegając jego wielki potencjał, Ajax już wówczas zastrzegł sobie prawa do pierwokupu polskiego zawodnika. Do transakcji doszło w maju 2014 roku i od tamtej pory Milik został jednym kluczowych piłkarzy Ajaxu Amsterdam. Do 2016 roku piłkarz okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem. Jego osiągnięcia dla Amsterdamu to aż 47 goli, 12 asyst i 75 meczów. Latem 2016 roku Polak został kupiony przez Napoli za rekordową kwotę 32 mln euro.

Milik a Polska Reprezentacja

Arkadiusz Milik to jedna z głównych postaci w kraju. Wymieniając gwiazdy polskiej piłki, nie sposób go pominąć. Swoje pierwsze powołanie do reprezentacji otrzymał w 2011 roku jako młody zawodnik. Rok później także został umieszczony na tejże liście. Mecz z RPA był pierwszym, który rozpoczął jego osiągnięcia w kadrze narodowej.

Selekcjoner Adam Nawałka uczynił z zawodnika prawdziwy diament i koronny punkt składu. Milik jest jednym z najważniejszych zawodników ofensywy reprezentacji. Podczas rozgrywek Euro 2016, na meczu Polska — Irlandia Północna, przy fenomenalnej asyście Błaszczykowskiego Milik zdobywa pierwszą bramkę dla Polski.

Pod koniec 2016 roku francuski dziennik L’Equipe umieszcza Milika na 73 miejscu wśród najlepszych zawodników Europy. Wszystko wskazuje na to, że Milik niezmiennie będzie też znajdował się na zaszczytnej liście, w której wymieniane są gwiazdy polskiej piłki, a kibice będą mogli z zapartym tchem oglądać prawdziwą wirtuozerię na boisku w wykonaniu Arkadiusza Milika.

Arkadiusz Milik występuje na pozycji napastnika i jest zawodnikiem holenderskiego Ajaxu Amsterdam. Karierę rozpoczynał w Rozwoju Katowice.

Po kilku latach spędzonych w młodzieżowych drużynach tego klubu trafił do seniorów. W Ekstraklasie zadebiutował w lipcu 2011 roku w Górniku Zabrze i od razu stał się podstawowym i ważnym zawodnikiem drużyny. Udane dwa sezony w lidze polskiej zaowocowały transferem do Bayeru Leverkusen. Tam jednak nie zyskał uznania w oczach trenerów i przeniósł się do Augsburga. W lipcu 2014 roku został wypożyczony do Ajaxu Amsterdam.

Arkadiusz Milik wsławił się strzeleniem gola podczas meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2016 z Niemcami, a później również ze Szkocją. Warto wspomnieć,że były to czasy,gdy w Polsce legalny bukmacher był na straconej pozycji,względem zagranicznej konkurencji.Jest to zawodnik młodego pokolenia, przed którym w jednej chwili otworzyły się drzwi do kariery piłkarskiej. Arkadiusz Milik urodził się 28 lutego 1994 roku w Tychach. Od dziecka gra w piłkę nożną i w sporcie tym osiągnął już wiele sukcesów, pomimo swojego młodego wieku. Prywatnie związany jest z polską modelką Jessicą Ziółek i ma starszego brata Łukasza.

Swoje pierwsze kroki na boiskach piłkarskich Arkadiusz Milik stawiał już jako 6-latek. Jest wychowankiem Rozwoju Katowice, gdzie był trenowany przez Sławomira Mogilana. Występy w Rozwoju Katowice U19 rozpoczął na wiosnę w 2010 roku, kiedy został włączony do zespołu rezerwowego. W sezonie 2010/2011 dołączył do zespołu Rozwój II, grającego w III lidze opolsko-śląskiej. W listopadzie 2011 roku Arkadiusz Milik rozpoczął testy do Górnika Zabrze, do którego ostatecznie przeszedł 1 lipca 2011 roku, za kwotę transferową 75 tys. zł.

Podpisał 5-letni kontrakt z klubem. W rozgrywkach Ekstraklasy Milik zadebiutował mając nieco ponad 17 lat, grając z Górnikiem Zabrze przeciwko Śląskowi Wrocław. Debiut okazał się udany, a Milik zaliczył asystę przy bramce. Swojego pierwszego gola dla nowej drużyny strzelił 1 kwietnia 2012 roku w spotkaniu z Koroną Kielce. Dwukrotnie posłana przez Milika piłka w światło bramki trafiła do celu.

W Holandii Arkadiusz Milik zaczął prezentować się bardzo dobrze, co poskutkowało transferem definitywnym. Wyrósł on na kluczowego zawodnika Ajaxu oraz reprezentacji Polski, w której debiutował już w październiku 2012 roku w spotkaniu z RPA.

Comments are closed.