Jakub Wesołowski

Kuba Wesołowski to piłkarz, maratończyk i tancerz.

Jakub Wesołowski chciał zostać… piłkarzem. Aktor wychowywał się w rodzinie, w której sport traktowany był bardzo poważnie.

Mały Kuba od dziecka grał więc w piłkę i wiele lat wiązał swoją przyszłość z zawodową grą. Jak to jednak zwykle bywa, życie zweryfikowało te plany i dziś możemy podziwiać Wesołowskiego na ekranach telewizorów w najpopularniejszych polskich serialach takich jak np. Grupa 3C. Swoją piłkarską pasję aktor realizuje natomiast grając w Reprezentacji Artystów Polskich.

Jako młody chłopak grałem dużo w piłkę nożną i ruch zawsze mi towarzyszył. Kiedy zacząłem pracę, trudno mi było regularnie chodzić na boisko. Wtedy, żeby nie wyglądać jak worek ziemniaków, zacząłem biegać. Dobra forma potrzebna mi jest także w filmie, gdzie muszę czasami uczestniczyć w parakaskaderskich scenach – tłumaczył aktor w wywiadzie dla „Runners World”.

 

Teraz aktor poświęcił się całkowicie nowej miłości – crossduathlonowi. Jest to połączenie biegania i jazdy na rowerze. Wesołowski bardzo ciężko trenuje i ciągle dokłada sobie kilometrów do dystansów.

Jak sam twierdzi, na początku miał obawy, czy jego organizm to wytrzyma, jednak teraz jeśli rano nie za­apli­ku­ję sobie od­po­wied­niej dawki wy­sił­ku, to podobno źle się czuje. Aktor przyznaje też, że całkowicie oszalał na punkcie tej dyscypliny.

Teraz liczy się dla mnie tylko jeden sport. To crossduathlon, czyli bieganie i rower. Najpierw się biegnie przez 3 kilometry, potem jedzie na rowerze przez 10 km, a potem znowu biegnie kolejne 3 kilometry. Wszystko po górach” – wyjaśnia Wesołowski i dodaje, że brał już udział w Mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie i przygotowuje się do kolejnych zawodów – zapowiedział gwiazdor.

 

Aktor próbował swoich sił także w tańcu. Wesołowski wziął udział w programie „Taniec z Gwiazdami” i tańczył w parze z Edytą Herbuś. Ostatecznie udało mu się zająć trzecie miejsce.

 

źródło: plotek.pl

Comments are closed.