Kamil Grosicki

Kamil Grosicki jest polskim piłkarzem występującym najczęściej na pozycji napastnika.

W  swojej bogatej karierze występuje również czasami jako pomocnik.Jego głównym atutem jest niezwykła szybkość, dzięki której zyskał przydomek Turbo Grosik.

KARIERA KLUBOWA

Kamil Grosicki swoją karierę klubową rozpoczynał w klubie Pogoń Szczecin. Najpierw w drużynie trampkarzy, następnie w juniorach, aby w sezonie 2004/2005 zadebiutować do IV ligowych rezerw klubu. Już po roku awansował do szerokiej kadry pierwszoligowego wówczas zespołu. Jego debiut w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej datujemy na 6 maja 2006 roku. Zmienił wtedy, w 86 minucie zremisowanego meczu, Ediego Andradinę. Swojego pierwszego gola w Ekstraklasie strzelił jako 18 latek w meczu z Górnikiem Łęczna.

Po grze w Pogoni, Grosicki związał się kontraktem z Legią Warszawa, gdzie jednak spędził tylko niecały rok. W lutym 2008 roku został wypożyczony z opcją pierwokupu do klubu ze Szwajcarii FC Sion. Warto wspomnieć,że były to czasy,gdy w Polsce legalny bukmacher zaczynał raczkować a jedyną możliwością typowania meczów była kolektura Totka.  Jednakże jego kariera na zachodzie nie przebiegała po jego myśli. Zagrał http://legalnybukmacher.com/legalni-bukmacherzy-bonusy-promocje/ w kilku meczach, potem grywał w rezerwach swojego klubu, by w końcu pod koniec roku wrócić do Polski i zacząć indywidualne treningi.
Pod koniec 2008 roku, który nie był zbyt udany w wykonaniu Grosickiego, został on wypożyczony do Jagiellonii Białystok. Po pół roku, został on ostatecznie wykupiony z Legii Warszawa, gdyż w trakcie sezonu Grosik stał się jednym z kluczowych graczy Jagiellonii.
W sezonie 2009/2010 Kamil Grosicki, razem ze swoim klubem wygrał Puchar Polski, wygrywając w finale z Pogonią Szczecin. Dzięki temu jego drużyna dostała się do europejskich pucharów, w których zadebiutował w sezonie 2010/2011.

WYJAZD NA ZACHÓD

Dzięki swojej dobrej grze, Grosicki przykuł uwagę poważnych zagranicznych klubów. W zimowym okienku transferowym sezonu 2010/2011 podpisał 3,5 letni kontrakt z klubem z Turcji – Sivessporem. Kamil spędził tam 3 lata, wystąpił w 104 spotkaniach swojego klubu, strzelając 16 goli i mając przy tym 26 asyst.
Po trzech latach w Turcji, Grosicki podpisał kontrakt z klubem z Francji – Stade Rennais. W swoim nowym klubie zdobył miano świetnego zmiennika. W Francji strzelił po wejściu z ławki 10 goli i zanotował 4 asysty, co było jednym z najlepszych wyników w lidze.
31 stycznia 2017 roku Kamil Grosicki spełnił jedno ze swoich marzeń – podpisał kontrakt z klubem z pierwszej ligi angielskiej. Związał się na 3,5 roku z Hull City, gdzie zadebiutował już kilka dni potem. Już po kilku meczach zyskał miano zawodnika oddanego swojemu klubowi, który zrobi wszystko aby jego drużyna wygrywała jak najczęściej. Hull City jest w tej chwili w nieciekawej sytuacji i jest możliwe nawet to, że spadnie do drugiej lidze, ale po przyjściu Grosickiego do klubu, we wszystkich wstąpił nowy duch i cały klub ciągle walczy o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywek na Wyspach Brytyjskich.

KARIERA REPREZENTACYJNA

W ostatnich latach niejednokrotnie możemy mówić, że Gwiazdy Polskiej piłki rodzą się na naszych oczach. Ostatnie dwa lata były przełomowe dla naszej reprezentacji i nie będzie przesadą jeśli powiemy, że Kamil Grosicki miał przy tym swój udział.
Swoją przygodę z reprezentacją Polski rozpoczynał jak większość wielkich piłkarzy od reprezentacji młodzieżowych. Odgrywał znaczącą rolę zarówno w reprezentacji U-18, U-19 jak i U-20.
W seniorskiej reprezentacji Grosicki wystąpił po raz pierwszy 2 lutego 2008 roku w meczu z Finlandią. Jednakże na pierwszego gola musiał poczekać aż do 2014 roku, gdy dwukrotnie pokonał bramkarza Gibraltaru.

PRYWATNIE

Kamil Grosicki prywatnie ma wielu sympatyków, których sobie zyskuje tym, że zachowuje się jak zwykły człowiek, a nie wielka gwiazda piłkarska. Ma żonę Dominikę, z którą wychowuje swoją córkę Maję oraz syna żony – Marcela.

Comments are closed.