Michał Pazdan

Michał Pazdan jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich zawodników.

Ten wysokiej klasy piłkarz dał się szczególnie zapamiętać podczas ostatnich rozgrywek fazy grupowej Ligi Mistrzów w meczu Legii z Realem Madryt (wynik 3:3). Ze względu na jego nieustępliwą obronę i praktycznie odbieranie wszelkich szans na oddanie skutecznych strzałów przez C. Ronaldo – został nazwany jego największym koszmarem. Tak skuteczna gra przeciwko obrońcy trofeum świadczy o klasie zawodnika sama przez siebie. Jak dużo wiemy o obrońcy Legii Warszawa? W końcu jego umiejętności wypatrzył już sam Leo Beenhakker. Wiedział, że będzie on kolejną gwiazdą polskiej piłki nożnej. Jakie są jego początki i jak przebiegała jego kariera? Podstawowym informacjom oraz kilku ciekawostkom przyjrzymy się w tej krótkiej biografii zawodnika.

Gwiazdy Polskiej piłki – Michał Pazdan

Michał Pazdan urodził się w Krakowie dwudziestego pierwszego września 1987 roku. Mieszkał i wychowywał się w dzielnicy Krakowa – Nowej Hucie. Jak łatwo można się domyślać, życie tam nie było proste, jest to bowiem jedna z najniebezpieczniejszych dzielnic Krakowa. Mały Michał jednak unikał dużych problemów. Jego przygoda z piłką nożną zaczęła się stosunkowo wcześnie, bo już w wieku ośmiu lat. Do tego o mały włos nie byłoby dane mu grać wcale. W samochód bowiem jakim jechał z bratem zapisać się do klubu, uderzyło auto pijanego kierowcy. Na szczęście przeżyli zderzenie, a my możemy dziś podziwiać jego niesamowitą grę.

Jego kariera klubowa jako wychowanka rozpoczęła od Hutnika Kraków. Do ciekawostek można zaliczyć fakt, że jako chłopiec lubił czasem zjeść frytki czy zapiekanki przed treningiem. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2007 i 2008 zmienił barwy klubowe, by móc występować w Górniku Zabrze. Dzięki ciężkiej pracy na treningach udało mu się zadebiutować w ekstraklasie http://legalnybukmacher.com/legalni-bukmacherzy-bonusy-promocje/ . Było to czternastego września 2007 roku. Michał zagrał wtedy cały mecz. Sama rozgrywka była pełnym sukcesem zespołu (wygrana 4:0 nad Polonią Bytom). Data dwudziestego pierwszego maja 2012 roku była kolejnym przełomem. Michał podpisał wtedy umowę z Jagiellonią Białystok.

Jego praca na treningach była dla niego bardzo ważna. Starał się grać podczas ćwiczeń tak, jak gdyby trening był prawdziwym meczem. Taka postawa musiała po kilku latach przynieść efekty. Ciężkie treningi, podejście do piłki pełne poświęcenia oraz doświadczenie zostały docenione przez drużynę Legii Warszawa,której sponsorem jest legalny bukmacher. Zresztą dwudziestego piątego czerwca 2015 rok przeszedł do tego zespołu. Kontrakt miał długość czterech lat. Gra w Legii Warszawa przyniosła niesamowite owoce w postaci zdobycia przez drużynę Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski. Michał został też obdarzony obowiązkami kapitana drużyny. Kolejny wielki krok w karierze to awans w ramach rozgrywek etapu grupowego Ligi Mistrzów. Debiut w niej to wspomniany na początku występ Michała, który przerodził się w koszmar dla C. Ronaldo, jak to trafnie zostało opisane w mediach.

Reprezentacja i perspektywy

Pierwszy występ Michała Pazdana jako zawodnika reprezentacji Polski miał miejsce piętnastego grudnia 2007 roku. Był to mecz towarzyski przeciwko reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Występ w szeregach biało-czerwonych trwał wtedy dla Michała sześćdziesiąt osiem minut. Kilka miesięcy później, szesnastego kwietnia 2008 roku Michał został powołany do kadry na szybko zbliżające się Mistrzostwa Europy. Sam Leo Beenhakker powołał go do składu, sugerując bardzo wymownie, że jego „Pirania” (wymyślona przez Leo ksywka dla Michała) będzie siała totalne spustoszenie w ataku przeciwnika.

Niestety nie było nam dane zobaczyć Michała w żadnym z meczów Mistrzostw Europy tamtego okresu. Wielu spekuluje, co mogło być powodem braku takiej decyzji. Niektórzy mają zdanie, że aktywowanie naszej Piranii byłoby strzałem w dziesiątkę i kluczem do wygranej polskiej reprezentacji w dalszych meczach. Jednak ku uciesze fanów Michała Pazdana decyzję taką podjął selekcjoner Adam Nawałka w przypadku Mistrzostw Europy 2016 roku. Wywołało to prawdziwą falę pozytywny komentarzy.

Kadra wyglądała na bardzo silną. Zresztą zostało to udowodnione już podczas samego turnieju gdzie biało-czerwoni rozegrali pięć, niezwykle udanych spotkań awansując drużynę aż do ćwierćfinału. Michał grał niesamowicie, co dostrzegli różni krytycy sportu. Natomiast polska reprezentacja pokazała swój duży potencjał przegrana bowiem przypadła z drużyną, która została później mistrzem Europy.

Comments are closed.