Próba zimowego wejścia na K2 – czy Polacy dokonają niemożliwego?

To się jeszcze nie udało nikomu – zdobycie K2 zimą

W grudniu Polacy ponownie podejmą próbę zimowego zdobycia K2. W składzie wyprawy m.in.: Adam Bielecki, Artur Małek i Marcin Kaczkan. Kierownikiem wyprawy Krzysztof Wielicki, a w ostatniej chwili do zespołu dołączyć znakomity Denis Urubko.
Czy naszym uda się zdobyć K2 zimą?

Jesli uważasz, że TAK w zakładach bukmacherskich forBET kurs na te zdarzenie wynosi ➡️15,00 (zakładka – zakłady specjalne)

Zakłady będą przyjmowane do piątku 1 grudnia 2017 roku do godziny 12:00

Specjalna promocja dla czytelników serwisu LegalnyBukmacher.com – w forBET czeka ekskluzywny bonus 100% aż do 650 PLN

Próba zimowego wejścia na K2 - czy Polacy dokonają niemożliwego?

  • K2 (Czogori, Lambha Pahar, Dapsang, Kechu, Mount Godwin-Austen)  8611 m n.p.m

– ośmiotysięcznik, najwyższy szczyt Karakorum, drugi co do wysokości (po Mount Everest) szczyt Ziemi. Znajduje się na granicy Chin i Pakistanu, jednak Indie wciąż zgłaszają pretensje do całego Kaszmiru, uważając się tym samym również za administratora K2. Z map jednak wynika, że leży on na terenie Pakistanu. Jest to ostatni ośmiotysięcznik niezdobyty zimą.

  • Krzysztof Jerzy Wielicki (ur. 5 stycznia 1950 w Szklarce Przygodzickiej, gm. Ostrzeszów)

– polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista. Piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum.

  • Adam Bielecki (ur. 12 maja 1983 w Tychach)

– polski taternik, alpinista, himalaista, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięczników Gaszerbrum I (9 marca 2012) i Broad Peak (5 marca 2013) oraz zdobywca K2 (31 lipca 2012) i Makalu (30 września 2011).

  • Artur Małek (ur. 9 maja 1979 w Tychach)

– polski taternik, alpinista i himalaista. Organizator i uczestnik kilkudziesięciu wypraw m.in. w Alpy, Andy, Himalaje oraz góry Afryki. Jest absolwentem fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. Pierwszy z zimowych zdobywców Broad Peak (5 marca 2013)

  • Marcin Kaczkan (ur. 29 października 1974 w Warszawie)

– polski alpinista i himalaista. Z wykształcenia elektronik, pracuje na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej na stanowisku adiunkta. Członek Klubu Wysokogórskiego w Warszawie

  • Denis Urubko (ros. Дени́с Ви́кторович Уру́бко; ur. 29 lipca 1973 w Niewinnomyssku)

– rosyjski[ wspinacz, himalaista, dziennikarz, filmowiec i żołnierz, zdobywca Korony Himalajów, mistrz sportu klasy międzynarodowej, wielokrotny zwycięzca mistrzostw WNP, Kazachstanu, Kirgistanu w kategorii wysokościowych, technicznych i zimowych wejść w górach.

przypisy za Wikipedią

Comments are closed.